GEOCASHING

Pokud vás zajímá geocaching, najdete v blízkém okolí penzionu několik skrýší. Můžete kliknout na následující odkaz pro jejich zobrazení na mapě. Stačí když do adresy zadáte název Plánice (obec jehož součástí Bližanovy jsou).

Geocaching

Několik skrýší lze dobře kombinovat i s výlety na kole, k jiným je naopak vhodné dojet spíše autem. Rozhodně ale neodjedete bez úlovku.

Pokud jste ještě o geocachingu neslyšeli, jedná se o celosvětovou hru využívající satelitního systému GPS. Autor schová krabičku (kešku) na zvoleném místě a nabídne ostatním její pozici GPS. Většina keší je svázána s nějakým zajímavým místem, známou osobností a pod. Nálezce kešky se pak může zapsat do tzv. logbooku (sešitu pro podpisy) a musí krabičku vrátit zpět na původní místo tak, aby ji mohli najít i další. Ve větších krabičkách si pak hráči mohou vyměňovat různé drobnosti, malé hračky atd. Tato hra je poměrně oblíbená mezi dětmi, protože jim nabízí dobrodružství v podobě hledání a odměnu v podobě nové hračky. Více informací můžete najít v článku na KESKY.CZ